Rozpad SaS pred voľbami? Čo zas ten Sulík vyvádza?!

Autor: Adrián Lachata | 13.10.2019 o 8:13 | (upravené 20.10.2019 o 22:09) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  91x

Čoraz viac ľudí si uvedomuje, že je potrebné túto vládu (od posledných volieb) vymeniť čím skôr a začať vyvodzovať zodpovednosť. Svietlielko nádajé nám dáva aj opozičná strana SaS, a čo robí Sulík? Rozbíja ju!

Aspoň takto vnímam názor väčšinový názor na dianie v opozičnej strane. No ak sa nad tým trochu zamyslím, som tomu rád, i keď to mohlo prísť skôr. Bolo by to yvovalo menej vášni. 

Ja ako volič som spokojný vtedy, keď sú dopredu vyložené karty na stôl. To čo dnes vychádza na povrh, myslím interné veci v SaS, nasvedčuje tomu, že keby takzvané Demokratické Jadro SaS nevzniklo teraz, vzniklo by po voľbách. Čo by som ako volič vnímal ako podvod. Veď pred voľbami SaS všetko OK a po voľbách toto?! Veď by to bolo skoro druhá Sieť.

Ako predseda strany chcete zabrániť tomu, aby sa vám strana rozpadla po voľbách. Keď už rozpad, tak pre voľbami. Síce to nie je veľmi slovenské, lebo slovenský politik bude radšej sedieť v parlamente aj keby tam byť úplne sám za seba bez žiadného poslaneckého klubu. Veľmi obľubená veta takýchto ľudí je: "Dostal som predsa mandát od voličov. Nemôžem ich sklamať. Musím bojovať!" No voči voličovi považujem vyriešenie interných konfiliktov v strane za to najférovejšie jednanie. A o to podľa mňa ide.

Ďalej ako predseda strany počúvate hlasy, že treba vymeniť predsedu a voľby sa blížia. Čo spravíte ak chcete byť fér voči voličovi? Zvoláte voľby predsedu, najlepšie v tajnom hlasovaní, a tak volič bude mať jasno, kto bude predsedom strany a povedie ju do volieb. 

Na Richardovi Sulíkovi som si vždy vážil jeho úplnu predvídateľnosť a férovosť. A férovosť voči voličovi. To čo povedal, to spravil. Vždy. 

Ako nový predseda SaS sa najviac skľonoval Ľubomír Galko ale pre nekonktrétnosť vezmime do úvahy celú platformu Demokratického Jadra SaS, v ktorom sú ľudia, ktorí sú označovaní ako za najväčších straníckych kritikov Sulíka. Členovia tejto platormy sú dlhodobo známi členom SaS aj verejnosti. Žiadnu extra kampaň si robiť nemuseli. Úplne stačilo, ak to, čo hovorili v kuloároch, povedia nahlas. Teda mohol z nich niekto kandidovať úplne bez problémov. 

Ďalej si vezmime samotný názov. Demokratické Jadro SaS. To akože ostatní členovia nie su demokrati? Alebo nie sú jadro? Niekto kto si hovorí Demotraktické Jadro nebude rešpektovať demokratické voľby? Ešte tajným hlasovaním? Nie iba podľa mňa je to silne urážlivé. Pripočítajte k tomu osobné urážky členov tejto platformy na nečlenov, vyjadrenie bývalých čelných predstaviteľov SaS na adresu Ľubomíra Galka a asi je jasné, kde je pravda. 

Teda ak sa na to všetko podívam s pohľadu voliča, tak Sulík urobil to najférovejišie, čo urobil mohol. 

 

Autor nie je členom SaS ani nespochybňuje, to čo urobili členovia platformy Demokratické Jadro SaS pre Slovensko a ďakuje im za to. Špeciálne za zverejnenie bankového účtu Róberta Kaliňáka a kauzu Čistý deň.

  
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Jankovská by chcela Vianoce na slobode. Vylúčené to nie je

Rozhodnúť môže sama prokurátorka alebo na žiadosť aj súd.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Jankovská povedala len toľko, čo musela

S týmto sa vyšetrovatelia neuspokoja.


Už ste čítali?