Odkaz pre mladých študentov a školákov (Khan Academy)

Autor: Adrián Lachata | 6.8.2012 o 10:06 | (upravené 6.8.2012 o 10:14) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  297x

ktorí sú otvorení, zvedaví, skúmajú, premýšľajú, chcú chápať, drieť, plniť svoje mladé mozgy vedomosťami ale aj morálkou a tolerantným ľudským správaním. A majú svoje sny! Sny sú asi najdôležitejšie.

Ahoj!

Pokiaľ nie si jedna/jeden z minima šťastlivcov, tak asi tušíš, že školstvo, a nezriedka aj učitelia sú v katastrofálnom stave a Tvoje vzdelanie zrejme nie je také, aké by si si predstavoval(a). Horšie by už bolo asi len, keby nebolo vôbec. Takto aspoň sa stretávaš s rovesníkmi, ba aj možno občas spolu športujete.

Nie je osvietená ani Národná Vláda Slovenskej Republiky, ani slovenská spoločnosť a pri neosvietenej spoločnosti je demokracia častokrát na škodu ako na úžitok.

Ale určite nečítaš tento článok aby ste sa dozvedeli, že všetko je na hovno, čo už dávno viete. Takisto asi tušíte, že za Vášho štúdia to už zrejme nestihne byť lepšie. No ale ak čítate tento článok, tak stále chcete kvalitné vzdelanie.

Myslím si, že ak nemáte dobrých učiteľov ani rodičov, ktorý sú Vám schopný poskytnúť želané vzdelanie, tak jedna z najjednoduchších je celosvetovo známa Khan Academy. Príde mi zbytočné o nej písať, ak existuje celkom milé i zábavne video idúce priamo po pointe so slovenskými titulkami. Khan Academy je v angličtine. Angličtina nemusí byť neprekonateľný problém, ak si uvedomíte, že bez nej je dnes mladý človek značne obmedzený.

No len vzdelávať sa nestačí. Moderné výskumy v neurovedách ukazujú , že Starogréci mali so svojou kalokagatiou pravdu! Kognitívne funkcie mozgu fungujú lepšie, ak sa človek aj aktívne stará aj o svoje telo a estetické cítenie.

Je to drina, ktorá stojí za to.

Držím palce.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Klasické Kollárove nedorozumenie

Ako sa počas lockdownu nejaká misska ocitla v limuzíne predsedu parlamentu?


Už ste čítali?