Za svoj názor platiť nebudem. Nikdy.

Autor: Adrián Lachata | 23.5.2011 o 10:57 | (upravené 16.7.2011 o 11:35) Karma článku: 5,83 | Prečítané:  571x

Dnes ste ešte neodoslali žiaden diskusný príspevok. Do polnoci môžete ešte odoslať tri príspevky. Zaplaťte si prémiový balík Piano a môže príspevky odosielať neobmedzene (Viac informácii) "Nesouhlasím s tvým názorem, ale budu bránit tvé právo jej vyslovit. "

Neprispievam do diskusií často. Možno 10 príspevkov za pár mesiacov. Dnes som chcel výnimočne niečo napísať. Ale toto ma odradilo. Mám ja, vzdelaný človek, platiť za svoj názor? Nechcem zachádzať do detailov, ale nemáme v ústave všetci právo na slobodu slova? Toto je demokracia, že ten kto si zaplatí môže sa vyjadrovať od odpadnutia a ten kto nie, môže si povedať svoje 3 príspevky do polnoci?

Ospravedlňujem sa, na tom sa ja odmietam zúčastniť a za aktuálneho stavu nebudem prispievať vôbec. Porušuje to všetky princípy slobody, v ktoré verím. Smutné je to, že na Slovensku ma to ani neprekvapuje.

Úprimne na nenapadá iný pohľad na túto vec. Za svoj názor platiť nebudem. Nikdy.

 

Úprava:

Nevadilo by mi, keby si museli za vyjadrovanie platiť všetci. I keď vtedy by celá diskusia pre mňa bola nezaujímavá, lebo predpokladám, že rozumný človek nebude platiť za to, aby mohol poskytnúť nejakú myšlienku. Nevadilo by mi, keby sa platilo za obsah. Je to produkt, nemám problém platiť za produkt. Vôbec nemám problém, ak by všetci mohli napísať 3 príspevky denne, ba mi to aj prišlo v celku rozumné riešenie. Ale mám problém s tým, aby niekto mohol hovoriť viac iba kvôli smiešnym peniazom. Nie kvôli jeho názorom, vzdelaniu, životu... Ale iba pre nejaké, v tomto prípade doslova, smiešne peniaze.

Rozbehla sa tu, a asi aj skončila taká mini diskusia. Je hodné povšimnutia, že diskutujúci nemajú väčšiu karmu ako ja. Mám tuším 175 za tých 10 príspevkom raz za 3 mesiace. Už aj podľa tej hlúpej karmy by dávalo nejako zmysel...

Ja nepotrebujem diskutovať, ako v tejto diskusii, kde som nepostrehol jedinú novú myšlienku a iný ako klasický zjednodušený pohľad na vec. Napíšem príspevok vtedy, ak by mohol poskytnúť na vec iný pohľad alebo to to mohlo niekomu pomôcť. A naozaj odmietam platiť za to, aby som ukázal iný pohľad na vec.

Len tak mimochodom, zaujímalo by ma, koľko diskusných príspevkov za mesiac napíšu diskutujúci v tejto téme...

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Prvé dni po pôrode ovplyvnia celý život, aj tak delíme matky od detí

V roku 2018 sa na Slovensku narodilo predčasne štyritisíc detí.


Už ste čítali?